A "luxusórázós" írásokra reagáló cikkekben az órát vizsgálom, nem a viselőjét. (BPA.)
Ismert személyiségek óráján gyakorta fennakad az internet népe és olykor a sajtó is. Hozzáállástól függ, hogy éppen milyen hangnemben születik írás vagy youtube-ra adresszált opusz. Most éppen itthon volt egy darabig műsoron egy újonnan színre lépett személy, Magyar Péter „luxusórája“.
![]() |
MÉG AZ ÁLLÓKÉPEN IS LÁTSZIK, HOGY A 9-ESNÉL ELHELYEZETT "KIS-MÁSODPERC" DOLGOZIK. |
Hosszú nevű óránk tehát szép és okos darab, viszont Longines gyártmány. Kétségtelenül volt idő, amikor ez a gyár a svájci prémiumkategóriában vitézkedett, de mára már beleszelídült a középkategóriába. Nem önhibájából, persze, hanem az egyik nagy, svájci üzleti csoportban, a Swatch Groupban elfoglalt pozíciója okán. A svájci óraipar gyártóinak tetemes részét magukba foglaló óraipari konglomerátumokban ugyanis kiosztott szerepek vannak, amelyekből csak ritkán kacsintgathatnak ki a gyártók. A Longines tehát jelenleg mind minőségben, mind árban középkategóriásnak számít. Persze egy 3000 eurós (árfolyamtól függően 1 millió vagy valamivel több forintos) ketyegő sokunk számára tűnhet luxusnak, de akkor minek tűnik mondjuk egy Laurent Ferrier óra? Ennek a manufaktúrának a gyártmányai ugyanis 55 ezer és 275 ezer svájci frank között árazottak, ami 22-szeres, illetve 123-szoros ár a Longines Heritage-hez képest. És az LF csak egy a ténylegesen luxusórákat készítő cégek közül. 3000 euró sok pénz, de magas beosztásban dolgozó emberek számára, némi spórolás után, abszolút megfizethető összeg.
A Longines Heritage (stb.) egyébként kifutó modell, a gyártó hivatalos oldalán jelenleg nem is szerepel. Egyes boltokban még hozzá lehet jutni, olcsóbban, mint amikor a szóban forgó úr az óra fénykorában vásárolt egyet. Nem luxusóra, de „első komoly órának“ bőven megfelelő.
![]() |
LAURENT FERRIER 18K FEHÉRARANY, ONYX SZÁMLAPOS ÖLTÖNYÓRA: LCF001.02.G1.NO1 CLASSIC TOURBILLON BLACK ONYX - A CIKK ÍRÁSAKOR 73299392 FT. |
0 Megjegyzések