Létezik két különlegesnek mondható modell a portfólióban, amelyeken akkor is megakad az ember szeme, ha azonnal látszik, honnan fújta be a szél a Rotary gyárba a motívumaikat.
A Rotary Klubokról valószínűleg sokan hallottak már, de talán az nem közismert, hogy a kluboktól függetlenül Rotary néven egy svájci alapítású óragyár is működik. A Rotaryk őszinte órák, azaz tisztességgel összerakott ketyegők, amelyek nem támadnak csúcsokat, viszont legtöbbjüket meg lehet kapni 250 ezer forint alatti áron, vagy még olcsóbban. Az árazásból következik, hogy a cég a belépő kategóriában érdekelt, mint a Doxa vagy a Roamer. De míg az említett két márkához tartozó órákon büszkén virít a Swiss Made védjegy, addig a Rotarykon az alapítás éve szerepel, vagy a British Design felirat, esetleg a Limited Edition. Ennek az az oka, hogy csupán a cégalapítás történt Svájcban, maga a gyár Angliában működik, az Essex-béli Rayleigh-ben. Ettől függetlenül szinte minden stílusban készítenek órát, akár egy bármely alkalomra megfelelő kollekció is összeállítható a kínálatukból. Létezik két különlegesnek mondható modell a portfólióban, amelyeken akkor is megakad az ember szeme, ha azonnal látszik, honnan fújta be a szél a Rotary gyárba a motívumaikat.
A Rotary Cambridge-et rendre a Cartier Tank és a Jaeger-LeCoultre Reverso olcsó alternatívájaként emlegetik az órákkal foglalkozó blogok és You Tube videók. Ezzel ugyan előbb-utóbb vitába szállnék, de az óra stílusa kétségtelenül azonos a "nagy testvérével". Ha úgy tetszik, koppintás a javából, más megközelítésben azonban egy rendkívül stílusos megoldás arra, hogy tulajdonosának soha többet ne kelljen foglalkoznia óravásárlással.
A Cambridge tokja a Cartier Tank tokformájára hajaz, a háromféle számlap közül a római számos ugyancsak Cartier hatást kelt, az arab számos és a vonalas indexes pedig a Reverso vonalat követi. Kinek melyik tetszik, mindenképpen lesz egy olyan órája, amelyik kiszolgálja a hétköznapokban, és öltönyös megjelenéshez is tökéletesen passzol. Ahogy mondani szokták: egy-órás kollekció, ráadásul 100 ezer forint alatti áron. Az acéltokos, zafírkristállyal fedett számlapú, Miyota kvarcszerkezettel működő óra 50 méterig vízálló, 24,5 mm széles és fültől fülig 42 mm. Érdemes a fémcsatos verziót venni és rendelni hozzá egy fekete bőrszíjat, ami jobban megy öltönyhöz.
A Rotary Canterbury más stílusú, de ugyancsak „mindenes“ óra. Ez is acéltokos, és nem nélkülözi a zafírkristályt sem. 30 mm-es női és 38 mm-es férfi méretben is kapható – és első látásra könnyen Breguet órának nézhetné az ember, ha nem lenne az árcédulán 50 ezer forint körüli összeg.
Ennyi pénzért nyilván kvarcórát kapunk, viszont éppen a Breguet gének miatt kifejezetten dekoratívat a Clous de Paris nevű, préseléssel „guilloscált“ számlappal, rajta a külső és a kis-másodpercmutató körüli ezüstös sávval, a kontrasztos rakott indexekkel és a Breguet mutatókkal. Bár az óra inkább az elegáns vonal felé hajlik, elvisel bármilyen öltözéket, farmertől szmokingig mindenhez hordható. Ha Benedict Cumberbatch egy ilyen órával a csuklóján eljátszhatta Sherlock Holmes szerepét a sorozatban, akkor eléggé strapabíró is.
0 Megjegyzések