Ad Code

Responsive Advertisement

INNEN-ONNAN

6/innen-onnan/ticker-posts

CERTINA-EDOX-TAG HEUER BÚVÁROK – AZ OLCSÓ, A NEM OLCSÓ ÉS A DRÁGA

 


A kaliber magasabb osztályúra cserélése hatalmas ugrás a széria történetében, mert az Aquaracer szépnek eddig is szép volt, de most már okos is, ha nem is „úgy“.


Még tart a nyár, s ahogy ez kinéz, akár október elejéig is elhúzódhat, tehát még nem késő beszerezni egy új búvárórát. Ha túl akarsz lépni az Orient Makón (ár/érték arányban nehéz lesz lepipálni), és kerülöd a mikromárkákat, mert tartasz az online órarendelés esetleges buktatóitól, akkor feljebb kell nézelődnöd. Ha kicsit lazábbak a lehetőségeid, de azért számít az ár is, akkor a középkategória kínálata lesz érdekes számodra. Létezik annak alsó, középső és felső szegmense is, s bár az utóbbi már árban is a prémium kategóriával kacérkodik, valahol alul vagy középtájon ott lehet az az óra, ami számodra megfelelő. Mutatok hármat a lehetőségek közül, és úgy gondolom, hogy egyikkel sem jársz rosszul. 


CERTINA DS SUPER PH 500M – az olcsó


KÉP: CERTINA


A svájci cég DS sorozatának két betűje a Double Security kezdőbetűit jelenti, és a DS órák szerkezetének a tokon belüli ütésálló felfüggesztésére és a tok valódi vízállóságát biztosító tömítésére utal. Ezt a komplex rendszert már a hatvanas évek óta tökéletesítik a gyárban, úgyhogy meg lehet bízni benne. A kivételesen strapabíró tokozás és az 500 méteres vízállóság, amit a koronazár is garantál, mindenre elég, ráadásul az óra nagyon szépre sikerült. A több pontján egyszerre lenyomva forgatható lünetta és a számlap selyemfényű királykékje megkapó látvány, az indexek, a mutatók és a gazdagon felvitt Super-LumiNova bevonat biztosítja a sötétben vagy a víz-mély homályában is a kitűnő leolvashatóságot. A számlapot meglehetősen magas dobozos zafírkristály fedi, ezt öleli körbe az órának jellegzetes külsőt adó polírozott keret, amitől a zafírfedés laposnak látszik. Kitűnő és látványos megoldás ez a dobozos forma oldalának megvédésére. Egyébként a tok telibe polírozott, amivel a vízben nem lesz probléma, napi viseletként azonban több törődést kíván, mert könnyen karcolódik. Az óra méretei is inkább rendeltetésszerű, azaz vizes használatra teszik alkalmassá, mert kicsit nagyocskára sikerült: átmérő 43 mm, vastagság 14,95 mm. A szerkezet Sellita SW200 alapú, 28800 lengésszámmal és 38 óra járástartalékkal. Az ára pedig 400 ezer Ft körül alakul – boltja válogatja. Ennyit biztosan megér: úszáshoz, merüléshez bőven elég, napi viseléshez pedig kifejezetten esztétikus.


KÉP: HODINKEE

KÉP: FRATELLO WATCHES


EDOX NEPTUNIAN – a nem olcsó


KÉP: EDOX


550 ezer forintos árával az Edox Netptunian még éppen nem fáj. Főleg, ha figyelembe vesszük, hogy eredetileg ejtőernyősök földön-vízen-levegőben átélt megpróbáltatásainak elviselésére tervezték, és akár 1000 méterig is lehet vele merülni. A 100 ATM nyomástűrés a Certináénál is termetesebb méretet kíván, hiszen a fizikával nem lehet packázni. Átmérő 44 mm, vastagság 15,5 mm. Cserébe a széria kerámia lünettát, koronazárat és héliumszelepet kínál, valamint gazdag színválasztékkal nehezíti a választást. Utóbbi érvényes a tok színére is, de főleg a számlapéra, ami a hagyományos kék-fekete-fehér variációktól a zöldön át a rózsaszínből feketébe váltó fumé festésig terjed. Hatalmas rakott hasábindexek jelölik az órákat, a lünettán pedig ugyancsak méretes arab számok a perceket. Egyenes kard percmutató, nyílhegyben végződő kismutató és nyalóka motívumos másodpercmutató teszik teljessé az összképet. A tok és a lünetta oldala polírozott, a tokfülek felső része és a három elemből álló acél karperec oldalsó szemei szál-csiszoltak. A tok egységes képét nem bontja meg a polírozott felületbe simuló héliumszelep. Búváróránál természetesnek kéne lennie a csat egyszerű után-állítási lehetőségének, avagy a búvárhosszabbítónak, de sajnos nem mindenhol találkozhatunk vele. Szerencsére a Neptunian rendelkezik ilyennel, így nagyobb méretű csuklón és akár a búvárruha ujján sem lehet gond a kényelmes rögzítéssel. A szerkezet itt is Sellita SW200 alapú, Edox 80 néven.


KÉP: EDOX

 

TAG HEUER AQUARACER PROFESSIONAL 300 DATE – a drága 


KÉP: TAG HEUER

"Csak" 300 méterig merülhet, de 1 millió forintnál is drágább? Nos, igen. A Tag Heuer órái az előző kettőnél feljebb pozicionáltak, a cég kínálata a felső középkategóriából indulva nyúlik át a prémiumkategóriába. Az Aquaracer valójában nem is a Certina és az Edox órájával van pariban, igazi versenytársai az Omega Seamaster és a Rolex Submariner. Ár/érték arányban mindkettőt veri, de egymillió fölött már a presztízs is számít a választásnál, és abban a Tag Heuer alulmarad a másik kettővel szemben. Ám amennyiben a cikkben szereplőkkel vetjük össze, noha azok is bőven „megérik a pénzüket“, hármójuk közül mégis csak az Aquaracer a legmívesebb – ráadásul éppen most újult meg a modell. Mindenekelőtt a 2021-es kiadáshoz képest kisebb lett az óratok átmérője: 42 mm, ami még éppen a felső határ egy átlagos csuklóméretre, a vastagsága viszont fél milliméterrel nőtt, de így is csak 12 mm. Nem kérdés, hogy utcai viseletnek a három óra közül ez a legalkalmasabb. A kerámia lünetta és a zafírkristály fedés ebben a kategóriában már minimum követelmény, rendelkezik is mindkettővel az óra. A számlap hullámmintát kapott, de nem egyszerű hullámvonalakat, mint amilyeneket az Omega Seamastereken láthatunk, hanem háromdimenziós, a fodrozódó vízfelszínt imitáló plasztikus felületet. A jellegzetes, 12 szögű lünetta formáját megismétlő indexek nagyobbak lettek, és persze a számlapi jelzeteket és a mutatókat beborítja a vastagon felvitt Super-LumiNova, ahogy az egy profi diveren dukál. Ezen az órán látok először olyan küklopszot a dátumablak fölött, amitől nem fordítom el a tekintetem. Talán azért, mert a hatosnál van, vagy mert kör alakú, de sokkal kevésbé hat idegen testként, mint a Rolexeken és a követők óráin.


KÉP: TAG HEUER
 

De a legnagyobb változás a szerkezetet érinti, ugyanis másik került az átalakított tokba. Ez is vendégwerk, de a Sellita csúcskategóriás kalibereket gyártó részlegéből, az AMT-ből került ki (AMT TH31-00), és megfelel a COSC szabványnak, azaz hivatalos kronométer minősítéssel rendelkezik. A 30 köves werk, ha letesszük és nem nyúlunk hozzá, akár 80 óráig is jár teljesen felhúzott állapotból indulva. A kaliber magasabb osztályúra cserélése hatalmas ugrás a széria történetében, mert az Aquaracer szépnek eddig is szép volt, de most már okos is, ha nem is „úgy“.

 

KÉP: TAG HEUER

Bárki bármelyiket választja a három óra közül fémcsattal, gumiszíjjal vagy mindkettővel, sok öröme lesz benne. Már a 300 méteres vízállóságban is annyi a tartalék, amennyi a mélytengeri búvárkodáson kívül mindenfajta vizes mókához elegendő, nem beszélve az 500 vagy 1000 méteres vízállóságról. Ár-ár/érték-presztízs-mit szól a család – sok mindent kell figyelembe venni a döntéshez. De aki éppen mostanában keres, remélhetőleg talál is magának megfelelő „vizes“ órát, amivel gondtalanabb lehet az idei nyárvég.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések

Ad Code

Responsive Advertisement