Nem ritka, hogy a rajongók többfélét is vásárolnak egy-egy szériából, hiszen a visszafogott árak még így sem csapolják meg drasztikusan a pénztárcát.
Azt mondod, Zelos? Azt mondom: Vigyázó szemetek Szingapúrra vessétek – ha egyre gyarapodó, fejlődő óraipart akartok látni. Az Arcturus és a Vesuviate után most itt a Zelos, ami talán az előbbiek inspirálója lehetett, ugyanis már bőven túljutva az induló microbrandek Kickstarter korszakán, folyamatosan terebélyesedő és minőségi portfóliójával világszerte ismertté tette nevét.
Egy mikromárkában meg kell bízni ahhoz, hogy merjünk vásárolni a kínálatából, mivel ez csupán interneten lehetséges. Az óhajtott órát kézbe kell venni, minden oldalról alaposan meg kell vizsgálni és természetesen fel is kell próbálni a döntés előtt. Azonban mindez nem lehetséges, ha csak képről és a gyártó leírása alapján választhatunk. A céges marketing biztosan nem fog rosszat mondani az óráról. Miért emelnék ki az indexek kézi festésének hibáit, a csat sorjás voltát, vagy az illesztések pontatlanságát. A képen tökéletesnek kinéző órát látunk, csakhogy az nem a mi leendő óránk, hanem egy profi fotós által optimalizált verzió. És mégis egyre szaporodik a megbízható, valódi minőséget előállító és hatékony ügyfélszolgálattal rendelkező mikromárkák száma, amelyektől öröm vásárolni. A Zelos pedig ezek élvonalába tartozik.
A cég jelenleg tizenhat kollekcióval áll a vevők rendelkezésére, s ez jó néhány „komoly“ óragyár számára feladja a leckét. Mindegyik kollekció számos variációval nehezíti a választást. Nem ritka, hogy a rajongók többfélét is vásárolnak egy-egy szériából, hiszen a visszafogott árak még így sem csapolják meg drasztikusan a pénztárcát. A Hammerhead (kalapácsfej) széria a Zelos-diverek egy különleges megnyilvánulása: a rendkívül masszívnak, szinte brutálisnak ható formavilág meglepően visszafogott méretekkel párosul. A 44 mm-es tokátmérő nem unikális a 300 méterig vízálló búvárórák világában, de a tok mindössze 13 mm-es vastagsága már nagyon is az. Erre jön még a dobozos zafírkristály mérete, ám az óra még így is karcsúnak számít a műfajon belül. A Hammerhead szemre sokkal nagyobbnak tűnik, mivel alig találunk olyan egyenes felületet a tokon, amelyen egy időre megnyugodhatna a tekintet. Rétegek, hajlítások és lépten-nyomon felbukkanó letörések teszik izgalmassá a kerek számlapot körülölelő formát. Valóban lenyűgöző látvány.
![]() |
BRONZ HAMMERHEAD. A TOK CSUPA IZGALOM. KÉP: PETER KOTSA |
Acél-, és bronztokok, acél, bronz és kerámia lünetták váltják egymást az összesen 24 féle számlap-variációban, de akad három egészen különleges a felhasznált anyagok között. A damaszkuszi acélt rétegesen kovácsolták, kivételes rugalmassága és éltartó volta tette igen keresetté a középkor-kora újkor fegyvereseinek körében. A Hammerhead V3 300M SS Damascus Limited Edition tokján szépen látszanak a kovácsolt acél rétegei. A lünettabetét is ugyanebből az anyagból készült, az összképet a meteorit számlap mintázata, a hangsúlyos rakott indexek és a méretes mutatók, valamint az eltérő színnel világító C3X1 és BGW9 lumineszkáló anyagok teszik teljessé. Az NH35 jelű szerkezet a Seikótól érkezik igényes, színezett dátumablakkal. A mikromárkák köreiben rendkívül népszerű ez a 2011 óta piacon lévő, kézzel is felhúzható automata werk, amely 3 Hz-en 41 óra járástartalékkal működik.
A Hammerhead V3 300M Crystallized TI Limited Edition a titánból készült tokok könnyedségét hozza, ám maga az anyag különleges eljárással készül. A titánt kristályosítják, ami megváltoztatja a fém eredeti kristályszerkezetét, így hozva létre az érdesnek látszó, de tökéletesen sima felületet, amely egészen egyedi látványt kölcsönöz a titán tulajdonságait megtartó toknak. A számlap itt selyemfényű, sunburst csiszolású felület, ugyancsak a számlapszínnel megegyező színű dátumtárcsával. A szerkezet és lumen-kezelés megegyezik a damaszkuszi verzióéval.
A Hammerhead V3 300M Tantalum Limited Edition különleges tokja egy ritka és rendkívül sűrű szerkezetű fémből, a tantálból készül. Ez a drága és nehezen megmunkálható, hipoallergén és magas fokon korrózióálló fém kékesszürke árnyalattal fogja körbe a szemcsés felületű, színben harmonizáló számlapot. Szerkezet és lume azonos az előbbiekkel. Mindhárom modellen a négyes magasságában találjuk a koronát, amelyen a Zelos logója lumineszkál.
A végére két „hagyományos“ tok kerül, egy acél és egy bronz. Az acéltokos, csiszolt kerámia-lünettás Hammerhead V3 300M TI „Mosaic Mop“ gondosan megalkotott, a kék különféle árnyalatait felvonultató, gyöngyház berakásos „mozaik“ számlapja hívja fel magára a figyelmet.
Az acéltokban is kapható, ugyancsak csiszolt kerámia-lünettával szerelt Hammerhead V3 300M Bronze „Frost“ pedig sajátos éjszakai látványával. A nappali fényben fehér számlap sötétben teljes egészében erős fénnyel lumineszkál, míg az indexek és mutatók csupán „lopakodó“ árnyalatú, sötétebb, mégis jól kivehető saját fénnyel világítanak.
Árak a cikk írásakor:
Hammerhead V3 300M SS Damascus Limited Editoin: 799 USD
Hammerhead V3 300M Crystallized TI Limited Edition: 899 USD
Hammerhead V3 300M Tantalum Limited Edition: 1449 USD
Hammerhead V3 300M TI „Mosaic Mop“: 559 USD
Hammerhead V3 300M Bronze „Frost“: 449 USD
Képek: Zelos
0 Megjegyzések