Ad Code

Responsive Advertisement

INNEN-ONNAN

6/innen-onnan/ticker-posts

MELBOURNE PORTSEA – TRIPLE CALENDAR A DÉLI FÉLTEKÉRŐL

 


A fehér számlapos verzióknál ez ránézésre inkább öntött tejüvegnek tűnik, ami látványra már csaknem porcelán – mindenesetre nagyon szép.


Az ausztrál Melbourne Watch Company 2013-ban alakult mikromárka. Az elején tartanak még, de amit eddig láthattunk tőlük, az hosszú menetet ígér. Jelenleg hét kollekcióval mutatják magukat a piacon, de az indulástól számítva, összességében már tizenhárom modellel szálltak be a vásárlókért folytatott versenybe. Bár mikromárkaként elsősorban az internetes kereskedelemre bízzák az óráikat, Melbournben bemutatóteremmel is rendelkeznek. Elérhető árú órákat készítenek, de igényesek a felhasznált anyagokra, a szerkezeteket pedig Svájcból és Japánból szerzik be. Az órák tesztelése és minőség-ellenőrzése során a svájci, német és ISO folyamatokat alkalmazzák.


 

A „Portsea“ kollekció fő jellegzetessége a hármas tagolású öntött kerámia számlap. A fehér számlapos verzióknál ez ránézésre inkább öntött tejüvegnek tűnik, ami látványra már csaknem porcelán – mindenesetre nagyon szép. Az óra a „fedélzeti órák“ (deck watch) stílusában készült. A XVIII-XIX. század első tengeri óráinak e kései utódai a XX. század elejének hadi és kereskedelmi flottáinál szolgáltak a navigációt segítve. Jellemző volt rájuk az arab számok alkalmazása és a kontrasztos, tiszta képű számlap, ami biztosította az egyetlen pillantással befogadható információt. Az eredeti fedélzeti órákhoz a Portsea színváltozatai közül a fehér számlapos verziók állnak a legközelebb.



 

Az óra számlapjának mindhárom színváltozatán jól láthatóan kirajzolódik a hármas tagolás. A legmagasabb a külső perem, amelyen geometrikus art deco minta fut körbe. Az eggyel lejjebbi szintet képviselő koszorú viseli magán az órák számozását, a hármasnál és a kilencesnél pedig szintbe hozza a segédszámlapok lebegő koszorúját, amelyeken a hónapok és napok neveit láthatjuk. Mivel a segédszámlapok közepe nyitott, láthatóvá válik, ahogy a feliratos koszorúk alá megérkezik a számlap középső, legmélyebben fekvő, keresztben futó széles sávokkal és keskeny bemarásokkal díszített része.



 

Gondos tervezésre és fejlett esztétikai érzékre utal, hogy az arab számok és a segédszámlapok feliratai a fehér számlapokon fekete színűek, a fekete számlapon fehérek, a sötétkéken viszont világoskékek. Így mindegyik variáción adott a megfelelő kontrasztosság, miközben volt gondjuk arra, hogy a fekete és a kék számlapos órán a számok és betűk különböző színével biztosítsák a kitűnő leolvashatóságot.



 

Külön dicséretet érdemel, hogy a dátum háttere minden esetben megegyezik a számlap színével, s a kéken a dátum számai is világoskékkel jelennek meg. A mutatók a fehér számlaposokon kékítettek, a sötéteken ezüst színűek. Többek között a Zenith órákról ismerős geg a másodpercmutató végére illesztett céglogó, ami az MWC órákon is jól érvényesül.



 

A Portsea kollekció modelljeit az automata Miyota 9120-as Triple Calendar szerkezet hajtja. Az óra 100 méterig vízálló, a lengésszám 28800, a járástartalék 40 óra. A tokátmérő 40 mm (fültől fülig 48 mm), a vastagság 13 mm. Ez utóbbi kicsit sok, mármint ahhoz, hogy ezeket az órákat kényelmesen lehessen öltönyhöz is viselni. Kár ezért, mert bár a Portesea-k a segédszámlapok miatt nem tekinthetők tipikus öltönyóráknak, tagadhatatlan eleganciájuk miatt akár alkalmi viseletként is hordhatók. Aki Ausztráliában jár, 243 000 forintnak megfelelő összegű ausztrál dollárért vehet egy ilyen órát. Internetes rendelés esetén erre még rájön minden, amit Melbourne-től idáig rápakol a szállító, a vámhatóság és az állam. De még így is megérheti annak, aki tudja értékelni a Melbourne Portsea órák gondos tervezését és kidolgozását.






Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések

Ad Code

Responsive Advertisement