Ad Code

Responsive Advertisement

INNEN-ONNAN

6/innen-onnan/ticker-posts

A. LANGE & SÖHNE ODYSSEUS HONEYGOLD® – BEARANYOZNÁ A NAPJAID


A cég jelenlegi kínálatában kuriózumnak számít a tömör arany Odysseus.

Az aranyóra nehéz műfaj. Az arany értékes és szép, viselése utalás a tulajdonos anyagi helyzetére. Műfog már nemigen készül belőle, jószerével visszakerült az ékszerészekhez, és mivel a karóra Sylvain Berneron szavaival – „technikai ékszer“, az órákon is megjelenik. Persze nem mindegy, hogyan. A kínálat – akár az ékszereknél – a szívfacsaró giccstől a szívfájdítóan szép és ízléses modellekig terjed. Ízlés dolga, ki hol húzná meg a határt, de azért a szépség iránt fogékonyak észreveszik, ha egy aranytárgy hivalkodásra készült, vagy sugárzik róla a nemes anyag iránti tisztelet. Általában elmondható, hogy a leginkább ízléses aranyórákhoz bőrszíj társul, és akkor legnagyobb az ízlésficam kockázata, ha nem csak a tok, de a karperec anyaga is arany. A tömör aranyból készült óráról legnehezebb megállapítani, hogy még óra, vagy már fux. Szerencsére az A. Lange & Sönhe-nél nem lépték át a kettő közötti határvonalat, így az Odysseus megmaradhatott az órapiac egyik legszebb három-mutatósának.


 

A Lange már tizenegy modellnél alkalmazott aranyat a tok és esetenként a mutatók és indexek elkészítéséhez, de ezek a tökéletes ízlésről tanúskodó modellek egytől egyig bőrszíjjal kerültek forgalomba. A cég jelenlegi kínálatában kuriózumnak számít a tömör arany Odysseus. Az órát láttuk már acélból, fehéraranyból és platinából készített verzióban, minden esetben dedikált számlapszínnel párosítva. Saját színt kapott az arany változat számlapja is, és ez a barátságos tejcsokoládé árnyalat tökéletes párja a honeygold bársonyosságának. A cég szabadalmaztatott aranyötvözetének színe a sárga és a vörös arany közé esik, enyhe bronzos beütése szinte megköveteli a barna melegségét. Noha az arany mellé passzol a fehér, a zöld, a kék és a fekete is, ez a barna árnyalat hat a legtermészetesebbnek. Hab a tortán, hogy a 18 karátos honeygold valamivel keményebb a hasonló aranytartalmú ötvözeteknél, és bár az aranyat továbbra sem karcállósága miatt szeretjük, valószínűleg a Lange aranya az átlagnál jobban viseli a hétköznapi megpróbáltatásokat.



 

Maga az óra továbbra is úgy jó, ahogy van. Túlzások nélküli méret, tökéletes egyensúlyban lévő, szépen kidolgozott számlap, egyedi módon a tokfülek külső széléhez illeszkedő és a csatig látványosan keskenyedő kvázi integrált karperec emelik az „every day“ műfaj átlaga fölé. Elegánsak az arany rakott indexek és lekerekített végű dauphin mutatók, a háromdimenziós hatást növeli a kétszintes, szektoros jellegű számlap külső ívének és a segédszámlap másodperc-osztásokat tartalmazó karimájának bordázottsága. Sportosan elegáns a viszonylag keskeny, domborodó lünetta, stílusos megoldás a dátumállítás két rejtett gombja a tok korona oldali kiszélesedésében. Üdvözlendő, hogy a dátumtárcsák színe megegyezik a számlap színével, ugyanakkor a kétjegyű számok még mindig eltérő síkban jelennek meg, ami megszokható ugyan, de egy luxusórán ideje lenne orvosolni. Cserébe az öt szemből álló, szaténozott felületű karperec minden egyes szemének szélét polírozott letörés díszíti, amihez hasonlóan gondos megmunkálást keveset látunk a fémkarperecek világában. A biztonsági csat használhatóságát növeli, hogy megnyitása nélkül is lehetséges a karperec hosszának hét milliméternyi finomhangolása.




A 4 Hz-en működő, 50 óra járástartalékú L 155.1 Datomatic in-house automata (a Saxoniában ketyegő kitűnő L086 módosított verziója) már bizonyított az Odysseus korábbi modelljeiben. A hátlapot fedő zafírkristályon át megszemlélhető, ami a kaliberből látszik. A Glashütte-szabálynak megfelelően a szerkezet háromnegyede takarásban van, genfi csíkozással díszített csapágylemez fedi. Viszont az aranynál is nagyobb fajsúlyú platinából készült és sportosan sötétebb színre ródiumozott rotor valamint a billegő hídjának kecsesen ívelt formája és hullámmintás, kézzel gravírozott felülete kárpótol a többi szerkezeti elem látványának hiányáért. A Lange órák szerkezetében általában egy ponton rögzítik a billegő hídját, viszont az Odysseus a Maison sportórája, amit mindennapi használatra szánnak, így ez a híd a nagyobb stabilitás érdekében mindkét oldalán rögzített.


 

A tömör arany Odysseus végül is hivalkodástól mentes szépség lett, az óra eredeti értékei mellett köszönhetően a speciális nemesfém ötvözet és az eltalált számlapszín harmóniájának. Az idei Watches and Wondersen bizonyára sokan megcsodálták és szívesen birtokolnák. Viszont acéltokos Odysseusok sem jönnek szembe tömegesen, amiért valószínűleg a borsos áruk felelős. Platinába öltöztetve természetesen még drágább, és ha azt gondolnánk, hogy a fehérarany a legdrágább, akkor tévednénk. Ugyanis ez a honeygold csoda még a tömör fehéraranyból készült árának is közel kétszeresébe kerül, nagyjából 110 ezer dollárba, ami mai árfolyamon bő 40 millió forintot jelent. De aki magáénak tudhatja, annak bizonyára bearanyozza a napjait.



Képek ©A. Lange & Söhne

További információk: A. Lange & Söhne

ADATOK

Modell: A. Lange & Söhne Odysseus Honeygold 100 darabra limitálva

Referencia: 363.150

Funkciók: óra, perc, másodperc, a hét napja, dátum

Tok anyaga: 18 karátos honeygold®

Számlap: két rétegű, lakkozott, honeygold mutatók és rakott indexek, „big date“

Korona: menetes korona, barázdált, jelzett

Rögzítés: 18 karátos honeygold® karperec biztonsági csattal, finomhangolási lehetőséggel

Fedés: zafírszendvics

Átmérő: 40,5 mm

Fülek között: 36 mm (a karperec szélessége a toknál)

Vastagság: 11,1 mm

Kaliber: L 155.1 Datomatic

Frekvencia: 4 Hz (28800 féllengés)

Járástartalék: ~ 50 óra

Vízállóság: 120 m

Ár: ~ 110 ezer USD

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések

Ad Code

Responsive Advertisement